21-01-2019

В умовах одвічної нестачі часу деколи доводиться вибирати: зустрітися з друзями або повисіти в Інстаграмі, почитати книгу або поскролити стрічку у Фейсбуці. 🤭 Більш цілеспрямовані ж обирають між наступним: сходити до спортзали або повчити англійську?

 

Але чудова новина у тім, що жертвувати здоров’ям заради англійської чи навпаки не обов’язково! Виявляється, Ви можете одночасно покращувати фізичну форму та водночас поліпшувати англійську! Сьогодні у Youtube сила-силенна чудових відео на будь-який смак, де native speakers (носії мови) проводять тренування, вчать танцювати та розповідають, як правильно робити ту чи іншу вправу. Для англійської теж є плюси: Ви розвиватимете своє сприйняття на слух, та ще й з різними акцентами: британці, американці, австралійці. На додачу, Ви розширюватимете Ваш словниковий запас.

 

Нижче я наводжу основні слова, які назбирала із різних тренувальних відео. Я не ставила собі за мету скласти список всіх-всіх слів на тему спорту та фізичного навантаження. Радше, я прагнула зробити глосарій основних понять, які зустрічаються мало не в кожному тренувальному англомовному відео. В той же час, до списку не увійшли назви елементарних частин тіла (head, foot, hand, etc.) й рухів, які Ви і так знаєте (jump, run, breathe). Загалом, наведена нижче лексика має спростити Ваш перший досвід із англомовними тренуваннями.

 

Частини тіла

ABS [æbz] (скорочено від abdominals) — черевний прес

BICEPS [‘baɪseps] — біцепс

BUM [bʌm] (Br) / BUNS [bʌnz] (Am) — попа, сідниці

HIPS [hɪps] — стегна

KNEE[niː] — коліно (зверніть увагу, буква K не читається, ніби ми говоримо «Ні» українською)

MUSCLES ❗[‘mʌslz] — м’язи (тут теж є німа літера, цього разу С)

OBLIQUE [ə’bliːk] — косий м’яз

TRICEPS [‘traɪseps] — триголовий м’яз

 

Дії

BEND [bend] — згинати, зігнути (e.g. Bend your knees)

BURN [bɜːn] — спалювати (калорії), пекти (e.g. Do you feel the burn? — Відчуваєте, як пече (в м’язах)?)

CRUNCH [krʌnʧ] — (робити) скручування (e.g. She has done 100 ab crunches.)

LOOSEN [‘luːs(ə)n] — розслабити (е.g. Loosen your hips!)

LUNGE [lʌnʤ] — (робити) випад (e.g. Lunges are one of the most effective lower body exercises)

PUNCH [pʌnʧ] — вдарити кулаком

REACH [riːʧ] — тягнутися, дотягуватися

SQUAT [skwɔt] — присідати, присідання (Ті, хто займається спортом, знають, що за версією всіх тренерів Великий вибух стався саме тоді, коли при присіданні коліна зайшли за носки. 😊) Нижче коротке відео для початківців, в якому пояснюється, як правильно робити упор сидячи.

STRENGTHEN [‘streŋθ(ə)n] — зміцнювати (е.g. This exercise will strengthen your core muscles.)

 

 

 

Вправи

BURPEE [‘bɜːpɪ] — віджимання зі стрибком; вистрибування вгору з положення упор лежачи. Хоча перша асоціація з назвою не дуже (burp — відрижка), виявилося, що вправа була названо в честь американця Royal H. Burpee, який придумав його для оцінки рівня фізичної підготовки солдатів. Ось відео, де burpee вчать робити правильно.

 

PLANK [plæŋk] — планка

PUSH-UP [‘puʃʌp] — віджимання

REPETION (скорочено rep[ˌrepɪ’tɪʃ(ə)n]  — повторення

SET [set] — підхід (е.g. Three sets, 20 reps each. — Три підходи по двадцять.)

 

Отже, бажаю Вам підкачати як свої лінгвістичні, так і фізичні м’язи. Нижче — відео, які мені полюбилися та які можу рекомендувати. Приємного тренування!

 

Це відео з легендарної серії «8 хвилин»: 8-Minute Abs, 8-Minute Legs, 8-Minute Arms тощо.

 

 

Британка Danielle Peazer не стала балериною через травму, але працювала в танцювальних ансамблях найбільших знаменитостей (Роббі Вільямс, Кайлі Міноуг). «Вийшовши на пенсію», почала робити різні танцювальні відео для опрацювання різних груп м’язів.

 

 

Для тих, хто любить танці, Les Mills і Reebok зробили просто запаморочливий відеоурок з відмінними танцюристами (два британці й один китаєць). Примітно, що танцюють під це відео як ті, кому за сорок (видно з коментарів на Youtube), як діти (мій трирічний син щодня просить під нього танцювати), так і я (щось посередині 😀).

 

Анна Інтелегатор

 

 

Також радимо прочитати:

🏅 Мотивація: 10 цитат для тих, хто вивчає англійську

✍️ Особистий блог засновників школи

До навчального блогу