ВЯЧЕСЛАВ СТЕЛЬМАХ

преподаватель английского

 

 

Можливості.

 

Це слово, що дає як студенту, так і викладачу змогу коротко відповісти на питання «Чому Ви вивчаєте іноземну мову?» або «Чому Ви вирішили навчати іноземної мови інших?»

 

Моє особисте знайомство з англійською мовою розпочалося ще в початковій школі. Однак попри спеціалізований статус навчального закладу (школа спеціалізувалася саме на вивченні англійської) та старання викладачів, позбутися неодмінного відчуття на зразок «Господи, це іноземна мова і я мушу нею якось розмовляти!!!» не вдалося ані у старших класах, ані одразу після випуску.

 

Справжній «прорив» відбувся під час перших місяців навчання в КНУ ім. Шевченка: саме в цей період ми, тодішні перекладачі-першокурсники, повністю поринули в англомовне середовище. Аудиторні заняття, на яких дозволялося говорити лише англійською, супроводжувалися різноманітними семінарами, лекціями й зустрічами за участі носіїв мови – і не тільки. Упродовж самого лише першого курсу нам пощастило відвідати серію зустрічей із представниками посольства США, перекладати музейну екскурсію для заступника Посла Австралії, бути присутніми на міжнародному семінарі за участі представників Індонезії, Австралії, Мексики, Туреччини та Південної Кореї… Годі й казати, що не заговорити англійською за таких умов було б просто соромно. 😊

 

(Звідси перший висновок: щоб швидше заговорити іноземною мовою, треба… якомога більше говорити! Висловлювати свої думки самому – яким би складним не видавалося спершу це завдання – і, безперечно, побільше слухати, як говорять цією мовою інші).

 

А далі були стоси прочитаних в оригіналі книг – від Шекспірового «Гамлета» до оповідань По, від «Різдвяної пісні» Діккенса до славетної трилогії Толкіна; далі були численні знайомства з іноземцями, подорожі, спілкування з людьми з найрізноманітніших куточків світу… До речі, не можу не зробити невеличкого відступу – спеціально для людей, переконаних у тому, що англійська може стати в пригоді лише «десь на Заході». Перебуваючи влітку 2018 року у Варшаві, був надзвичайно здивований тим, що англійську мову в центрі міста можна було почути навіть частіше, ніж польську – хоч, можливо, це й можна було пояснити надзвичайною балакучістю туристів. 😉

 

Звідси другий висновок: володіння іноземною мовою – особливо такою поширеною, як англійська – розкриває перед людиною нові горизонти та розширює не лише рамки її світогляду, а й межі її можливостей. Моя мета як викладача – робити усе залежне від мене для того, щоб відкрити ці можливості для своїх студентів. Оскільки наразі сам вивчаю іспанську мову і маю змогу дивитися на процес навчання очима студента, свої заняття проводжу за принципом «Викладай так, як хотів би, щоб викладали тобі» – зрозуміло, цікаво й ефективно.

 

Приєднуйтесь – і повний вперед до нових обріїв!

 

 

Также стоит почитать:

✍️ Обучающий и личный блог

🍪 Преимущества обучения в нашей школе

📸 Фотогалерея

все преподаватели